İlk Logomuz (1970)
Guvenal 1970


Beysan Sanayi
Üretim


Mücellithane

 • Tarihçe & Felsefemiz

  Güvenal, 1970 yılında kağıt ticareti ile sektördeki yerini almıştır. Daha sonraki yıllarda cilt ve ambalaj sanayiinin gelişmesi ile kurucumuz Recai ÇAKMAK’ın mesleği olan mücellit malzemelerinin satışına yöneldik. Güvenal olarak, 2000 yılına kadar yerli ürünlerin bayiliğini ve satışını yapıyorduk.
  Zamanla, piyasanın ve müşterilerin talepleri doğrultusunda ithal ürünleri de ürün yelpazemize kattık.

  Güvenal’ın çalışma felsefesi genel olarak kişiye ve yapılan işe saygıya dayanmaktadır. Kullanıcıya, ihtiyaçlarına, düşüncelerine ve yaptığı işe karşı saygı, Güvenal için önemli ilkelerdir. Güvenal, günümüzde toplumun güvenilirlik, düşük maliyet ve sorunsuz hizmet özelliklerini beklediğinin farkındadır.

  Her zaman günün ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte ürünleri ürün yelpazesinde bulundurmayı başarmıştır. Kalite ve kusursuz hizmetin sürekliliği ilkesini benimseyen Güvenal, kaliteli olanın insan hayatını kolaylaştırdığını ve güzelleştirdiğini 44 yıldır tecrübe etmiştir. Güvenal, kusursuz hizmetin, kaliteye inanç ve güven anlayışıyla mümkün olacağına inanmış ve hizmet anlayışını bu felsefeyle temellendirmiştir.
  Sektörde verdiğimiz servis hizmetleri, müşteri gereksinim ve beklentilerini tam olarak karşılamaya yöneliktir.

  Müşterilerimizin kusursuz memnuniyetini hizmette süratimizle, sürekli iyileşme çalışmalarımızla, en mükemmel hizmeti sunma anlayışımızla, yaratıcı, yenilikçi ve geliştirici kadromuzla, köklü geçmişimizle, sektörde marka olma çabamızla; müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini tatmin edecek kalitede hizmet sunmaktır.

 • İmalat & Üretim

  Uzun yıllardır ithalatını ve satışını yapmış olduğumuz Mukavva grubu ürünlerinin, bu konudaki tecrübe ve bilgi birikimimizi biraraya getirerek 2009 yılında üretimine başladık. Haramidere, Beysan Sanayi Sitesinde yer alan üretim ve depo binamızda başlamış olduğumuz üretime devamlı olarak çeşitli ürünler eklemekteyiz.

  Mukavva grubunda yer alan çeşitli kalınlıklarda ve ebatlarda ürünlerin üretimini yapmaktayız. Farklı sektörlere hitap eden bu ürünlerimizde çeşitli renk seçenekleri de mevcuttur. Özellikle kutu imalatı yapmakta olan müşterimize çeşitli ebat ve renklerde sunmuş olduğumuz ürünlerle minimum fire ile tasarruf sağlamaktayız.

 • Recai ÇAKMAK

  1928 yılında Erzincan Kemaliye Yeşilyurt Köyünde doğan Recai ÇAKMAK, ilkokulu aynı köyde bitirdi. Samsun Lisesinde Ortaokula başladı, fakat o yılların ekonomik koşulları ortaokuldan iş hayatına başlamasını icap ettirdi ve 14 yaşında, 1942 yılında İstanbul’a geldi.

  O zamanki Türkiye’nin en büyük matbaası olan Cumhuriyet Gazetesinin Matbaa Baskı bölümünde işe başladı. Bir süre sonra cilt bölümüne geçti ve orada iş hayatını sürdürdü. Askerlik yaşı geldiğinden dolayı buradaki işinden ayrılıp askere gitti. Askerden dönüşünde İbrahim Horoz Matbaası’nda ve daha sonra Nebioğlu Matbaası’nda çalıştı. Basmen’e uzun yıllar hizmet veren Şerafettin Eralp ile Lale Mücellithanesi’ni kurup yıllarca Babialide yayın hayatına hizmet verdi. 1970 yılında Güvenal Kağıtçılık’ı kurarak iki oğluyla beraber Kağıt ticaretine yöneldi. Fakat zaman içerisinde kendi mesleği olan ciltçiliğin malzemesine yönelerek küçük ve orta ölçekli meslektaşlarına hizmet vermeye başladı.